Hubár

Receptár - tradičné čínske recepty

Zmes pre udržanie normálnej hladiny cholesterolu v tele.

Zmes pre udržanie normálnej hladiny cholesterolu v tele.

Táto zmes medicinálnej huby shiitake spoločne s organickou červenou fermentovanou ryžou, koenzýmom Q10 a rutínom nám pomáha udržovať normálnu hladinu cholesterolu v tele. Červená ryža sa spracováva fermentáciou pomocou kvasiniek Monascus purpureus. Vzniká tak látka bohatá na monakolíny (najmä monakolín K), ktorá dokáže udržovať správnu hladinu cholesterolu a triglyceridov v tele a chrániť tak srdce a cievy. Táto zmes pomáha udržať správnu hladinu cholesterolu v tele a podporuje kardiovaskulárny systém.
Ingrediencie
Zmes pre podporu vitality, životnej sily a imunity.

Zmes pre podporu vitality, životnej sily a imunity.

Zmes je vyváženou kombináciou čínskych byliniek a húb, ktorá vychádza z múdrosti tradičnej čínskej medicíny. Jej hlavnou úlohou je podporiť Zheng Qi. Namiesto Zheng Qi môžeme povedať vitalita, životná sila alebo silná imunita. Opozitum k Zheng Qi je Xie Qi. To špatné, čo sa snaží do nás neustále preniknúť. Má dva smery pôsobenia. Za prvé podporuje tvorbu Qi a krvi, tzn. že náš organizmus posilní, doplní mu energiu aj matériu, ktorú potrebuje pre svoje riadne fungovanie. Za druhé podľa čínskej medicíny stimuluje výrazne Wei Qi (náš obranný systém), ktorá je potom schopná lepšie sa brániť vonkajším votrelcom a zároveň organizmus čistiť od votrelcov, ktorý tam už vnikli.
Ingrediencie
Zmes pre podporu trávenia, detoxikáciu a prečistenie organizmu

Zmes pre podporu trávenia, detoxikáciu a prečistenie organizmu

Zmes je vyváženou kombináciou hubových a bylinných extraktov, vytvorenou pre problémy súčasného človeka, ktorá vychádza z hlbokej múdrosti tradičnej čínskej medicíny. Táto kombinácia posilňuje „slezinu“ (čínske synonymum pre trávenie) a tým posilňuje energiu Qi celého tela, odvádza z organizmu vlhkosť, hlien a nadmerné teplo, detoxikuje ho, harmonizuje psychiku, posilňuje ľadviny a pľúca. Užíva sa preto pri stavoch ako je nadváha, únava, hnačka, opuchy, nechutenstvo alebo naopak chute (hlavne na sladké), rôzne imunitné, atopické a autoimunitné problémy, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, bolesti kĺbov, reumatická artritída, cysty, myómy, zväčšená prostata, inkontinencia, gynekologické výtoky, kožné problémy, celulitída, nádchy, kašle, zápaly dutín apod. Vhodná podpora chudnúcich a detoxikačných programov. Vďaka podpore ľadvín, pľúc a sleziny posilňuje imunitný systém a je preto vhodný ako podpora pri onkologických onemocneniach. V neposlednom rade je nutné spomenúť výrazný harmonizačný vplyv na psychiku.
Ingrediencie
Zmes na problémy sprevádzajúce menopauzu

Zmes na problémy sprevádzajúce menopauzu

Zmes bylín a húb určená ženám, ktoré trpia problémami spojených s menopauzou, ale aj ženám trpiacim premenštruačným syndrómom, nepravidelnou, silnou alebo bolestivou menštruáciou. Zmes obsahuje zložky, ktoré vyrovnávajú hladiny hormónov, stimulujú hormonálne receptory, upravujú ovuláciu, posilňujú fyzickú aj psychickú kondíciu, stabilizujú výkyvy nálad, tj. odstraňujú malátnosť, slabosť a únavu, dodávajú pokoj, zmierňujú podráždenosť, nervozitu, depresie a poruchy spánku. Zmes tiež potlačuje návaly tepla, napätia, vyrovnáva výkyvy tlaku, bolesti hlavy a závrate. V období menopauzy sa vplyvom zníženia hladín ženských hormónov zvyšuje výskyt srdcovo-cievnych onemocnení, hladina lipidov v krvi a objavujú sa známky osteoporózy. Aj s týmto sa počítalo a zložky v preparáte pôsobia preventívne proti týmto sprievodným stavom, a pokiaľ už nastali, dokážu zabrániť ich progresii, alebo dokonca zvrátiť patologický proces. Poklesom hladiny ženských hormónov trpia tiež sliznice močovo-pohlavnej sústavy. Keďže sa zvyšuje početnosť infekčných zápalov, môže sa objaviť inkontinencia, výtoky, sexuálne ťažkosti, je nutné posliniť stav slizníc a imunitný systém, aby sa obmedzil výskyt týchto nepríjemných stavov, aj s týmto si nami vytvorený produkt vďaka svojmu unikátnemu zloženiu dokáže poradiť. Jednotlivé zložky obsiahnuté v preparáte sa v účinkoch doplňujú a posilňujú, a vytvárajú tak vyvážený a vysoko účinný pre zdravie a pohodu ženy potrebný produkt.
Ingrediencie
Zmes huby a rias pre detoxikáciu organizmu

Zmes huby a rias pre detoxikáciu organizmu

Táto zmes medicinálnej huby Reishi a dvoch rias Spirulina a Chlorella súloži k detoxikácii organizmu. Taktiež harmonizuje pH, zmierňuje prekyslenie, posilňuje imunitný systém, má protizápalové účinky a harmonizuje trávenie.
Ingrediencie
Zmes na podporu spánku a psychickú harmonizáciu

Zmes na podporu spánku a psychickú harmonizáciu

Kombinácia medicinálnej huby Reishi a čínskej liečivky jujuby podporuje spánok a harmonizuje psychiku. Reishi má v tradičnej čínskej medicíne funkciu An shen, čo prekladáme ako „upokojovať ducha“. Reishi sme použili vo forme jemne mletého prášku, čo je pre túto funkciu zásadné. Druhou súčasťou zmesi je Suan Zao Ren, slovensky jujuba, bylinka, ktorú čínski lekári po tisícročia používajú v receptoch proti nespavosti. Gan Cao alebo lekorica harmonizuje celú zmes a podporuje jej vstrebateľnosť. Okrem problémov so spánkom, je vhodné zmes použiť aj pri rôznych problémoch s psychikou, ako sú depresie, úzkostné stavy, strachy, problémy so sústredením, palpitácie, podráždenosť, nervozita, nadmerné snívanie , tiež u niektorých typov hypertenzie alebo pri problémoch v dobe menopauzy.
Ingrediencie
Zmes pre celkové posilnenie imunitného systému

Zmes pre celkové posilnenie imunitného systému

Komplexná zmes medicinálnych húb na všeobecné posilnenie imunitného systému. Obsahuje medicinálne huby Cordyceps, Reishi, Agaricus a Shiitake. Používa sa nie len pre posilnenie oslabeného imunitného systému, ale aj pre doplnenie síl pri únavových stavoch. Táto kombinácia je vhodná aj pre deti.
Ingrediencie
Zmes na zápaly tráviaceho traktu a podporu trávenia

Zmes na zápaly tráviaceho traktu a podporu trávenia

Zmes kombinuje medicinálnu hubu Hericium s liečivkami čínskej aj európskej fytoterapie: Hericium - medicinálna huba použitá vo forme jemne mletého prášku, ktorá sa v tradičnej čínskej medicíne používa pri problémoch s tráviacim traktom, má protizápalové účinky a podporuje imunitný systém. Túto zmes teda môžeme použiť ako podporu pri zápalových stavoch tráviaceho traktu, gastritíd, pri žalúdočných alebo dvanástnikových vredoch, pri pálení záhy a refluxe, pri zápche alebo hnačkách, nadýmaní, syndrómu dráždivého tračníka, pri nadváhe a metabolických problémov, pri problémoch správneho vstrebávania minerálov a vitamínov, dokáže tiež upokojovať „prebudenie“ sliznice, podporuje imunitný systém, je vhodný aj pre detoxikáciu organizmu…
Ingrediencie
Zmes vo forme sirupu na podporu imunitného systému u detí

Zmes vo forme sirupu na podporu imunitného systému u detí

Vďaka kombinácii polysacharidov medicinálnych húb a extraktov z byliniek pôsobí zmes vo forme sirupu výrazne na posilnenie zdravej obranyschopnosti tela. Keďže medicinálne huby sú pomerne chuťovo výrazné, je do sirupu pridané vysoko kvalitné holandské kakao, čo robí sirup lahodným. Vďaka svojim účinkom je sirup vhodný nie len pre deti, ale aj pre dospelých.
Ingrediencie
Zmes na podporu respiračného systému a pri alergiách

Zmes na podporu respiračného systému a pri alergiách

Zmes v sebe obsahuje jedinečnú kombináciu imunomodulačného pôsobenia dvoch vybraných húb a piatich čínskych liečiviek. Produkt ako celok má preventívne pôsobenie. Preto si musí poradiť s niekoľkými aspektmi, sprevádzajúcimi astmatické a alergické ťažkosti. Kombinácia kozinca, atraktylisa a ledebouria predchádza častým infektom a má podporný vplyv na imunitu. Tieto tri byliny spolu koexistujú už mnoho storočí a tvoria bylinnú kombináciu s názvom Nefritový vetrolam. Týmto názvom zmesi starí majstri poctili vynikajúci účinok bylín na obranyschopnosť a ochranu pred nachladnutím . Zvyšné dve byliny v zmesi pôsobia priaznivo na imunitné odchýlky sprevádzajúce atópie (astma a alergie). Predchádza vyplavovaniu histamínu z buniek a tým znižuje pohotovosť k alergickému či astmatickému záchvatu. Zúženie dýchacích ciest je vyvolané niekoľkými mechanizmami – zosilnením svaloviny dýchacích ciest, opuchom výstelky dýchacích ciest a zvýšenou produkciou hlienu. Tým dochádza k obmedzeniu prúdenia vzduchu a dýchavičnosti. Bylinná kombinácia pôsobí na všetky tri mechanizmy a tým uvoľňuje priedušky a zlepšuje zásobenie organizmu kyslíkom.
Ingrediencie
Zmes pre zmiernenie psychosomatických problémov

Zmes pre zmiernenie psychosomatických problémov

Zmes na stres je zostavená na princípoch tradičnej čínskej medicíny. Vyvážene kombinuje účinky medicinálnych húb a čínskych liečiviek. Autorom receptu je MUDr. Lucký, náš predný špecialista na tradičnú čínsku medicínu. Zmes je zamarená na pomoc pri zvládaní rôzne somatizovaného stresu. Somatizácia znamená prenos psychickej tenzie na rôzne časti tela. Dlhodobým alebo silným stresom trpiaci človek začne často pociťovať rôzne tlaky alebo pocity úzkosti, najmä na prednej časti tela – guča v krku, tieseň alebo tlak na hrudi, potrebu hlbokého nadýchnutia a vzdychania, tlak v solárnom plexe, okolo žalúdka alebo žlčníka, alebo v črevách. U žien sú častou somatizáciou rôzne menštruačné bolesti. Kombinácia pomáha uvoľňovať napätie spojené s vyššie vymenovanými somatizáciami. Podľa tradičnej čínskej medicíny predchádza takmer každému onemocneniu tvorba energetického zhluku nikde v organizme. Energetický zhluk je vyvolaný vytesnenými emóciami, podľa hesla – vedomie je v mysli, emócie v tele. Z vytesnených emócii vznikajú rôzne bolesti, úzkosti, nejasné pocity, ktoré tvoria základ telesným onemocneniam, najmä autoimunitnej povahy. Kombinácia liečiviek a Hericia v zmesi aktívne vyhľadáva a uvoľňuje tieto energetické bloky v organizme.
Ingrediencie
Zmes na podporu pri chemoterapii a rádioterapii

Zmes na podporu pri chemoterapii a rádioterapii

Zmes, ktorá sa používa po chemoterapii je zostavený na princípoch tradičnej čínskej medicíny. Vyvážene kombinuje účinky medicinálnych húb a čínskych liečiviek. Autorom receptu je MUDr. Lucký, náš predný špecialista na tradičnú čínsku medicínu. Zmes v sebe spojuje pozitívne účinky medicinálnej huby Maitake pri liečbe onkologických onemocnení, kým bylinná zložka si berie na starosť pomoc pri regenerácii organizmu po chemoterapii alebo ožarovaní. Hlavným cieľom liečiviek je regenerácia a adaptogénne pôsobenie, potrebné pri odprataní rozpadnutých buniek po razantnej liečbe a tiež pomoc pri obnove slizníc. Sú to práve sliznice tráviaceho, dýchacích a močového ústrojenstva, ktoré sú na cytostatiká najcitlivejšie. Tieto sliznice je potrebné čo najrýchlejšie obnoviť a tým vrátiť organizmus do čo najlepšieho stavu, umožňujúceho pokračovanie chemoterapie. Pri chemoterapii sa zmes užíva jeden deň po skončení podávania cytostatík a vysadzuje deň pred ďalšou kúrou. Pri rádioterapii (ožarovanie) sa môže podávať kontinuálne bez vysadenia.
Ingrediencie
Zmes na podporu vitality

Zmes na podporu vitality

Zmes na stimuláciu je zostavená na princípoch tradičnej čínskej medicíny. Vyvážene kombinuje účinky medicinálnych húb a čínskych liečiviek. Autorom receptu je MUDr. Lucký, náš predný špecialista na tradičnú čínsku medicínu. Zmes je silná kombinácia určená k obnove vitality. Ako Reishi, tak ženšen a kozinec sú cenenými adaptogénmi, ktoré obsahujú množstvo prírodných látok, schopných pomôcť ľudskému organizmu účinne dobiť baterky. Nejedná sa o stimuláciu, kedy dochádza k okrádaniu organizmu o zásoby, ale o doplnenie stratenej vitality. Účinok týchto liečiviek je známy v čínskej civilizácii snáď odjakživa. Pre športovcov je zmes vhodným pomocníkom, ktorý nepodlieha antidopingovým opatreniam.
Ingrediencie
Zmes na podporu vitality s akcentom na sexualitu

Zmes na podporu vitality s akcentom na sexualitu

Zmes na celkové dobitie dlhodobej energie (stamina) je zostavená na princípoch tradičnej čínskej medicíny. Vyvážene kombinuje účinky medicinálnych húb a čínskych liečiviek. Autorom receptu je MUDr. Lucký, náš predný špecialista na tradičnú čínsku medicínu. Zmes je vytvorená pre bezpečné a dlhodobé posilnenie vitality a kreativity s akcentom na sexualitu. S ich poklesom sa stretávame najmä po náročnom fyzickom alebo psychickom období. Tento stav je bežný najmä u mužov a dal by sa charakterizovať príslovím – prílišné investovanie testosterónu do vonkajšieho sveta. Zmes nie je určená pre okamžité stavy, jej forte je v postupnom doplnení rezerv potrebných pre zdravú sexualitu a vitalitu. Mnohé súvisiace moderné prieskumy preukázali, že jednotlivé byliny aj výťažok z Cordycepsu nemajú priame substitučné hormonálne pôsobenie, teda „neodvedú prácu za nás“. Ich cieľovou tkaninou je zložitá štruktúra vegetatívneho mozgu uložená v hypotalame, odkiaľ sa vylučujú riadiace hormóny, ovplyvňujúce okrem iných aj pohlavné hormóny. Preto môže rovnaká látka pozitívne pôsobiť u mužov aj u žien, aj keď pohlavné hormóny sú pri oboch pohlaviach odlišné.
Ingrediencie

Kde môžete kúpiť naše výrobky

Terapeuti a lekári
Lekárne a predajne zdravej výživy
Eshopy