Mycomedica hory

Ako podporiť svoje trávenie a tým aj celkové zdravie? Praktické tipy a triky.

Čo sa skrýva za Hippokratovou vetou: "Jedz, aby si žil. Nežite, aby ste jedli."

K striedmosti nabádali mnohí veľkí muži a liečitelia, ktorí vedeli, že nielen jedlo robí človeka živým. K starým odporúčaniam patrila aj odporúčaná veľkosť jednotlivých porcií. Napríklad objem spojených dlaní udáva množstvo tuhej potravy, ktoré je žalúdok schopný nielen prijať, ale hlavne spracovať bez ujmy. Druhá dlaň by mala zodpovedať tekutej časti jedla (polievke alebo nápoju) a jedna dlaň je určená pre vzduch (a Qi), aby tráviaci oheň dobre horel.

Zároveň je toto množstvo jedla práve také, aby ho slezina dokázala premeniť na čistú Qi bez oslabenia alebo vytvorenia patologickej vlhkosti. Budete sa cítiť ľahko a následný pocit hladu sa dostaví prirodzene. Prečo je také dôležité sledovať svoje trávenie a čím je v lete špecifické?

 

Healthy,Diet.,Beautiful,Woman,On,The,Sofa,Eating,A,Healthy

Letné spomalenie

Qi sa zvyšuje s letom a my naozaj nežijeme len z jedla. Je normálne, že niekedy necítime hlad a zrazu nepotrebujeme občerstvenie, na ktoré sme boli zvyknutí. Je to zaujímavý jav, keď si náš letný metabolizmus vyžaduje o štvrtinu menej kalórií.

Nie je to však také jednoduché. Máme rôzne konštitučné typy a každý potrebuje túto redukciu kalórií prispôsobiť inak. Pozorovaním zistíte, či vám vyhovuje vynechávanie občerstvenia alebo obmedzenie troch hlavných jedál. Pre jednoduchosť by ste mohli povedať, že vyčerpaní a oslabení ľudia radšej obmedzia hlavné jedlá, aby sa neunavili. Tí, ktorí majú rezervy, si môžu dovoliť jesť len trikrát denne a stále obmedziť porcie. Kedy inokedy je lepšie chudnúť ako v lete?

Pri dobrom trávení sa nám tvorí dostatok Qi a krvi, čo oceníme v zimných mesiacoch. Chcete byť v zime zdraví? Potom nebuďte v lete chorí! Aké jednoduché, ale pre mnohých pôžitkárov je to nesplniteľný meter.

Nástrahy All Inclusive

Júl je hlavnou dovolenkovou sezónou, a čo čert nechcel, je to aj tretí pozemský interval. Teda obdobie, keď je Slezina na zozname ohrozených druhov a Žalúdok zažíva galeje. Klasickým príkladom sú ponuky zájazdov All Inclusive, ktoré sú pre mnohých zamerané na najväčšie potešenie v živote - jedlo.

Jediný spôsob, ako sa vyhnúť prejedaniu, je plánovaná aktívna zábava. Jednak dostanete príval endorfínov, ktoré vám zabezpečia pocit spokojnosti a šťastia, a jednak sa pred športom neprejete. Najlepšie je nechať si najväčšie jedlo dňa na večeru a počas dňa si dávať pozor na pitný režim.

Dehydratácia zhoršuje trávenie a nie je problém vyčerpať slezinu kombináciou tučných a sladkých vecí. Večera sa stáva stagnujúcou potravou v žalúdku a črevách. Objavuje sa vlhkosť a teplo. Pri troche šťastia vás čaká nepokojná a spotená noc, v horšom prípade sa v tomto teréne dostaví nejaká cestovná horúčka spojená s nevoľnosťou a hnačkou.

 

Brunch,Or,Lunch,In,Luxury,Restaurant.,Table,Full,Of,Delicious

Dobré trávenie, základ vitality

Čo ak oči jedli, ale žalúdok nie? Na podporu trávenia, keď je pomalé, slúži MyStomach, ktorý upravuje žalúdok a pôsobí ako stomachikum. Okrem podpory chuti do jedla dokáže odstrániť nepríjemné účinky dlhého sedenia na cestách, ako sú pocit plného a ťažkého žalúdka, zápcha a nervozita. Obavy z priberania nie sú na mieste, pretože extrakt z Hericia zlepšuje pocit duševnej pohody a pokoja, a to bez potreby plného brucha.

Čo ak je žalúdok prehriaty a jeho stúpajúca Qi berie so sebou žalúdočné šťavy? Opäť pomôže Hericium, tentoraz vo forme jemne mletého prášku z plodov rastliny. Nájdete ho v MycoGastro spolu so sladkým drievkom, aloe vera, chlorellou a dužinou čakanky. Nielenže mierne schladí žalúdočný oheň, ale pohladí aj podráždené sliznice. Na rozdiel od antacíd nezhoršuje trávenie a upokojuje psychiku.

Kyslé prostredie v žalúdku podmieňuje trávenie bielkovín a tiež využitie mikroživín, medzi ktoré patria vitamíny a minerály. Bielkoviny nám dodávajú drive, t. j. chuť hýbať sa a byť aktívny. Mikroživiny podporujú tvorbu krvi a podieľajú sa na rôznych formách metabolických procesov. Strava bohatá na bielkoviny a mikroživiny nás zasýti bez potreby veľkého množstva jedál.

Naplňte cisárske sýpky

Slezina je správcom sýpok alebo zásob, ktoré si zhromažďujeme v čase hojnosti a nadbytku. Zohráva dôležitú úlohu pri produkcii krvi, ktorú tiež čiastočne uskladňuje.

Na rozdiel od žalúdka, ktorý buď chce, alebo nechce prijímať a len mechanicky spracováva potravu, slezina riadi našu chuť do jedla a tiež samotné vnímanie patera chuti! Sú medzi nami aj takí, pre ktorých jedlo nie je stredobodom života a vnímajú ho skôr ako nevyhnutnosť. Vynechávanie jedla, vyhýbanie sa určitým druhom potravín, ale aj znížená chuť do jedla po dlhšej chorobe alebo zákroku sú dôvody na posilnenie Sleziny. Chudoba, rovnako ako nadváha, nie sú najlepšími vkladmi na udržanie zdravia.

Tri vitálne huby a štyri bylinky v MySpleen posilňujú Qi Sleziny, Žalúdka a tiež pľúc. Zlepšuje trávenie a zvyšuje vitálnu Qi - Zheng Qi, ktorú nazývame vitalitou. Môže postaviť oslabených na nohy, pomôcť štíhlym pribrať a tým, ktorí majú nadváhu, schudnúť. Je to ako výmena starého kotla za nový, účinnejší.

Patologická vlhkosť je prekážkou plynulého toku Qi a má tendenciu prehrievať sa. Odchádza v podobe častej riedkej stolice, bohužiaľ s časťou neabsorbovaných živín. Dlhodobá vlhkosť vedie k ďalšiemu vyprázdňovaniu Qi a krvi. Vlhkosť sa rozptýli a slezina sa posilní aromatickou zmesou Očista sýpky. Hlavným príznakom je pocit ťažoby v bruchu s nadúvaním a plynatosťou, ktorý sa zhoršuje po jedle.

 

Kľúč k bohatej životnej energii a pevnému zdraviu do vysokého veku sa nachádza v našom bruchu a zdravie sa začína na tanieri. Vydajte sa s ľahkosťou za letnými dobrodružstvami!

 

Radim Jakeš

11zon_cropped-2

Kde môžete kúpiť naše výrobky

Rozsiahla sieť distribútorov po celej CR

Jednoducho si vyhledejte najbližšieho predajcu, distribútora, alebo lekáreň s našimi produktmi.

ZOBRAZIŤ NAJBLIŽŠÍCH DISTRIBÚTOROV