Mycomedica hory

Dobré trávenie je prevenciou jarnej únavy 

Milujem jar! Dni sa predlžujú, príroda sa prebúdza, ľudia sa lepšie prebúdzajú. Reagujeme na svetlo, rovnako ako stromy a kvety. Kyslík prúdiaci zo sviežich zelených listov nás inštinktívne núti zhlboka sa nadýchnuť, rozprúdi sa krvný obeh, otvoria sa póry a naštartuje sa metabolizmus. Je to ideálny čas na chudnutie.

Apríl je tiež jedným zo štyroch mesiacov, do ktorých spadá takzvané zemské interkalárne obdobie. Slezina a žalúdok patria k prvku Zeme, zabezpečujú trávenie potravy a tvorbu Qi a krvi. Aby trávenie prebiehalo správne a orgány mali k dispozícii Qi a krv, musí k nim pečeň usmerňovať krvný obeh. Táto trojica teda stojí za bezproblémovým trávením, na konci ktorého človek stojí plný energie, so zdravou farbou tváre a iskrou v oku. Pozrime sa na najčastejšie problémy, ktoré nám bránia užiť si jar naplno.

 
Young,Woman,Enjoying,Scent,In,Blooming,Spring,Garden.,The,Concept

Veľké upratovanie

Oslabená slezina je najčastejším problémom spojeným s únavou a pomalým trávením s riedkou stolicou. Na tomto "teréne" sa rýchlo objavuje vlhkosť, ktorá spôsobuje pocit ťažoby, plnosti v bruchu a hnačku. Riešením je posilnenie sleziny, vysušenie vlhkosti a jej odvedenie močením. Na to slúži zmes Lian Ren San (MycoClean), ktorá obsahuje slzovku a maitake a dve ďalšie byliny, ktoré regulujú trávenie a zastavujú hnačku. Pôsobí jemne a šetrne a posilňuje nielen trávenie, ale aj psychiku. Je predsa známe, že každý problém a prekážku možno prekonať s dostatkom energie.

Keď je žalúdok v uzle

Ďalším problémom, s ktorým sa často stretávame pri oslabenej Slezine na jar, je stagnácia potravy v bruchu a črevách. Tento problém najčastejšie postihuje deti. Nielen pre ne je určený Baraní sirup, ktorý vychádza z tradičnej receptúry Bao He Wan a je určený na podporu trávenia, najmä v súvislosti s oslabeným žalúdkom a pankreasom. Obsahuje byliny, ktoré zlepšujú trávenie bielkovín, tukov a škrobov, ako aj Chagu, ktorá vyživuje pečeň, obličky a srdce, podporuje obrannú Qi a chráni sliznice tráviaceho traktu. Nezabúdajme, že v črevách sa nachádza väčšina našej imunity, ktorá je na jar veľmi vyťažená.

Stres a trávenie

Každý z nás už zažil stav, keď sa mu zovrie žalúdok, nemá chuť do jedla a v hlave sa mu preháňajú myšlienky, ktoré mu nedovolia spať. Ráno je potom pomalé, počas dňa chýba energia, pridáva sa nepokoj a podráždenosť. To sú príznaky stresu, ktorý sa internalizoval (somatizoval) v oblasti brucha. Toto stiahnutie ovplyvňuje brušné svalstvo, ako aj hladké svalstvo žalúdka. Ten sa nedokonale sťahuje, zhoršuje sa najmä trávenie bielkovín, človek vyhľadáva to, čo je najlepšie stráviteľné. Sú to škroby a cukry. Tým sa, žiaľ, pripravuje o kalórie, a tak namiesto riadnych jedál a desiat jedáva celý deň. Výsledkom je prázdnota Qi a krvi, čo vedie k nespavosti a častému nočnému prebúdzaniu. Hericium je najlepšia vitálna huba na posilnenie žalúdka a psychiky. Má výrazný upokojujúci účinok a zlepšuje spánok, potrebný na regeneráciu a doplnenie Qi Sleziny. Dokáže vyviesť telo z cyklu nespavosti v noci a únavy počas dňa. Údajne pôsobí na všetky orgánové systémy a nemal by sa vynechať pri zvýšenej stresovej záťaži, spojenej s tráviacimi problémami a zhoršením psychických funkcií.

Sad,European,Millennial,Female,,Worried,,Suffers,From,Insomnia,And,Headache.

Harmonický pár

Slezina, ktorá zahŕňa v podstate všetky orgány a žľazy podieľajúce sa na trávení, a pečeň, ktorá zabezpečuje chod organizmu, tvoria harmonickú dvojicu. Sú vo vzťahu, v ktorom Drevo ovláda Zem. Keď je Qi pečene harmonická, podporuje slezinu (trávenie) a zabezpečuje plynulý tok krvi, ktorá roznáša živiny a kyslík do celého tela. Ide o zjemnenie Sleziny a jej plné využitie.

Problém nastáva v prípade prázdnoty krvi Pečeň. K tomu nedochádza zo dňa na deň, ale je to dôsledok vyčerpania a slabej regenerácie. Jang pečene stráca kontrolu a odpútava sa od jin. V závislosti od aktuálneho stavu organizmu nadobudne podobu vetra alebo ohňa. A začne škodiť. Oheň všetko spaľuje, vietor spôsobuje nepokoj a bolesti hlavy, ale najbližšie k tomu má Slezinu. Vzťah kontroly sa stáva stavom poníženia a trestu. Objavuje sa tlak a bolesť v spodnej časti chrbta, nafúknuté brucho a nevoľnosť. Človek nemôže prijať veľa jedla, inak hneď vyletí von.

Riešením je posilniť slezinu a žalúdok, uvoľniť a rozprúdiť pečeňovú Qi a doplniť krv a jin pečene. Alebo harmonizovať Zem a Drevo. MyLiver je určený na podporu pečene v súvislosti s únavou a zhoršenou regeneráciou. Využíva kombináciu vitálnych húb Chaga a Reishi a spolu s ďalšími bylinami posilňuje Krv a Jin pečene. Pôsobí na trávenie a zlepšuje psychickú a fyzickú výkonnosť. Inými slovami, pomáha zvládnuť stres v čase zvýšenej záťaže a vypnúť, uvoľniť sa a podporiť regeneráciu, keď stres pominie. Pomáha tak predchádzať problémom so zvýšenou hladinou cholesterolu alebo zhoršenými funkčnými testami pečene, ktoré sú prejavom dlhodobo nedostatočne kompenzovaného stresu a zlého spánku.

Menej je niekedy viac

Niekedy je menej viac ako viac. A to platí aj v oblasti potravín, najmä v predjarnom a jarnom období. Obmedzte ťažko stráviteľné potraviny, zmenšite porcie, ale zachovajte potrebné množstvo bielkovín a tukov. Bielkoviny sú funkcia, pohyb, teplo. Tuky dodávajú najviac energie počas dlhého obdobia a rastlinné oleje sú pomocníkom pečene. Na druhej strane jednoduché cukry alebo priveľa škrobov sú zbytočným balastom, ktorý nám okrem tráviacich ťažkostí nič neprináša. Neváhajte a zredukujte ich na svojom tanieri, chodievajte pravidelne na prechádzky, pite dostatok vody a bylinkových čajov a rozlúčte sa s jarnou únavou!

Shot,Of,Fintess,Woman,Making,A,Healthy,Poke,Bowl,In

Radim Jakeš

11zon_cropped-2

Kde môžete kúpiť naše výrobky

Rozsiahla sieť distribútorov po celej CR

Jednoducho si vyhledejte najbližšieho predajcu, distribútora, alebo lekáreň s našimi produktmi.

ZOBRAZIŤ NAJBLIŽŠÍCH DISTRIBÚTOROV