Mycomedica hory
banner MycoPrint Koupili jste si opravdu houbu_SK

Vitálne huby obsahujú množstvo rôznych bioaktívnych látok, ako sú vitamíny, enzýmy, minerály, steroly, nukleozidy, aminokyseliny a mnohé ďalšie. Niektoré štúdie hovoria až o 1 000 rôznych zlúčeninách, ktoré sa nachádzajú vo vitálnych hubách a ktoré môžu mať pozitívny vplyv na naše zdravie.

V súčasnosti sa veľa hovorí o polysacharidoch alebo triterpénoch, ktoré sú jedným z hlavných dôvodov užívania vitálnych húb.  
Riziká pri nákupe vitálnych húb

Bohužiaľ, s deklarovaním jednotlivých účinných látok na súčasnom trhu s hubami je spojených mnoho rizík, ktoré bežný spotrebiteľ nemá šancu odhaliť. 

Naši nemeckí kolegovia pravidelne testujú aj konkurenčné výrobky a niekedy sú prekvapení, čo niektoré výrobky obsahujú. 

Veľmi obľúbeným trikom niektorých spracovateľov surovín je nahradiť niektoré účinné látky z vitálnych húb alternatívnymi látkami z lacnejších zdrojov. 

Škrob namiesto polysacharidov?

V súčasnosti niektorí výrobcovia nahrádzajú polysacharidy napr. škrobom, ktorý je tiež polysacharidom, ale pre organizmus nemá žiadny význam. Ak pošleme extrakt z húb na test na polysacharidy, bežné laboratórium nemá metodiku na zistenie, či ide o polysacharid z húb alebo o obyčajný škrob.

Triterpény zo šalvie?

Niekedy sa stretávame s tým, že napríklad triterpény sa nahrádzajú triterpénmi zo šalvie, ktorá je lacnejšia a ľahšie sa spracováva. Ale opäť bez väčšieho účinku na organizmus.

A škrob alebo triterpény zo šalvie určite nie sú látky, ktoré by sme chceli nájsť v kvalitných vitálnych hubách. Najmä ak užívame takýto produkt, účinky jednotlivých húb sa posunú a napr. Reishi už nebude mať účinky Reishi.

Ako však možno zaručiť pravosť jednotlivých húb

V našej spoločnosti MycoMedica môžeme kontrolovať kvalitu a najmä pôvod hubových polysacharidov pomocou jedinečných analytických metód, ktoré sme s veľkým nasadením a vášňou vyvíjali 20 rokov v spolupráci s naším nemeckým partnerom.

Naša prvotná kontrola tovaru prebieha vo farmaceutickom prostredí s certifikátom GMP v Nemecku, kde sa testujú rôzne škodlivé látky, ako napríklad 300 druhov pesticídov, ťažké kovy, rádioaktivita alebo PAU. V neposlednom rade vykonávame aj mikrobiologické analýzy.

MycoPrint_SK

Sledujte MycoPrint

Ale späť k pravosti a pôvodu účinných látok. S cieľom zaručiť pravosť (originalitu) jednotlivých hubových surovín sa všetky suroviny podrobujú aj analytickému testu identity SEC - takzvanému MycoPrint (náš "odtlačok prsta huby"). 

Takto si môžeme byť my aj naši zákazníci istí, že deklarovaný druh huby bol skutočne použitý na danú extrakciu a že jednotlivé účinné látky vznikli prísne kontrolovaným extrakčným procesom a neboli do extraktu umelo pridané len preto, aby spĺňal nami deklarované parametre.

Nie všetci dodávatelia sú schopní kontrolovať alebo správne deklarovať jednotlivé účinné látky, ktoré extrakt z húb obsahuje, a ak si nie ste istí výberom výrobku, opýtajte sa svojho predajcu, či testuje aj pravosť extraktu z húb.

Kde môžete kúpiť naše výrobky

Rozsiahla sieť distribútorov po celej CR

Jednoducho si vyhledejte najbližšieho predajcu, distribútora, alebo lekáreň s našimi produktmi.

ZOBRAZIŤ NAJBLIŽŠÍCH DISTRIBÚTOROV