Mycomedica hory

Nenechajte sa pohltiť letnými horúčavami

Každý miluje letné obdobie. Už si nemusíte robiť starosti s tým, čo si obliecť, a dovolenka je za rohom. Príroda však nečaká a na každoročnú vlnu horúčav nás pripravuje vopred. Čo robiť, keď pobyt pod stromom pri vode je tajným želaním, zatiaľ čo my musíme prežiť v betónovej džungli?

Všetko závisí od nášho prostredia. To znamená naše vnútorné prostredie. Čo ho ovplyvňuje? Pitný režim, dýchanie, strava, spánok a aktivita. To, ako reagujeme na disharmóniu, povedzme zanedbané pitie a spánok, závisí aj od veku a konštitúcie. Vo všeobecnosti sa viac prehrievajú deti, starší ľudia a ľudia s nadváhou. Ďalej sú to ženy v menopauze a ľudia po razantnej liečbe, ktorá zraňuje jin.

 

An,Exhausted,And,Sweaty,Young,Asian,Woman,In,Sportswear,Is

Keď oheň šľahá

Oheň je patologickým prejavom tepla alebo horúčavy v ľudskom tele, čo sú dve energie živlu Oheň. Je to v podstate intenzívnejšia forma tepla a jeho podstatou je šľahať a páliť. Prináša výrazný nepokoj až podráždenosť, nespavosť, začervenanie (vrátane očí), zvyšuje tlak, spôsobuje opary a začervenanie kože. Je to teplo a oheň plnosti, ktorý je potrebné uvoľniť a zároveň ochladiť prehriatu krv.

Odborníkom na oheň je ohnivec, ktorý je obsiahnutý v zmesi MyFire a používa sa najmä pri žalúdočných a pečeňových problémoch. Je studenej povahy a spolu s ostatnými bylinami si dokáže poradiť so všetkými formami a prejavmi ohňa v akútnej aj chronickej forme.

Treba dodať, že alkohol je v tomto prípade úplne nevhodný, rovnako ako príliš výživné a zahrievajúce potraviny. Obľúbené grilovačky s alkoholom by sa mali obmedziť na grilovanú zeleninu a syr so šalátom a nanajvýš nealkoholické pivo.

 

Osviežteposilnite cisára

Krv je nositeľkou Qi, sprostredkúva výživu, čistí, zohrieva a ochladzuje. Keď sa krv prehreje, srdce začne zrýchľovať svoju činnosť, aby ju vynieslo na povrch a ochladilo nás. Po dlhšom čase, aj keď sa snažíme čo najlepšie piť, sa zahustí a my sa začneme cítiť unavení. Je to do istej miery obranná reakcia, pretože nútiť sa do ďalšieho cvičenia so sebou prináša len ďalšiu stratu tekutín. A tiež poškodzuje endotel alebo vnútornú výstelku krvných a lymfatických ciev a tiež srdce! To vedie k zápalom alebo krvácaniu.

MyHeart je kombináciou Reishi a bylín na posilnenie Qi, krvi, Yin a tiež srdcových a krvných ciev. Dokáže tiež podporiť „pôrod tekutín“, vyčistiť teplo, osviežiť krv a upokojiť ducha. Je užitočný v čase horúčav ako dobíjač energie a na podporu mentálnych funkcií, pamäti a spánku. MyHeart ocenia aj kardiaci a športovci na podporu kardiovaskulárneho systému. Pre lepšiu účinnosť zmesi je lepšie aspoň na určitý čas nahradiť kávu zeleným čajom.

 

Krehký Jin a jemné stvorenia

Hovoríme, samozrejme, o ženách, ktoré majú spravidla rady teplo. Aspoň do hormonálnych zmien, ktoré sprevádzajú návaly horúčavy, nočné (a denné) potenie, únava, nespavosť, suché sliznice a ďalšie príznaky zníženej alebo nevyrovnanej produkcie estrogénu.

Tu už nepomôže len ochladzovanie a uberanie tepla a ohňa. V skutočnosti na scénu vstupuje prázdne teplo týkajúce sa obličiek. Keď sa jin obličiek oslabí, môže premôcť jang, ktorý, ak nemá kotvu (jin), sa odtrhne a vystrelí nahor. Najčastejšie sa to stáva v noci a ráno a vedie to k prebudeniu, čím sa zhorší spánok a ďalšia regenerácia.

MycoMeno je kombináciou Reishi, Cordycepsu a angeliky čínskej na podporu krvi a obličiek. Extrakt z červenej ďateliny a ďalších bylín je zdrojom fytoestrogénov, ktoré zmierňujú príznaky menopauzy a regulujú menštruačný cyklus. Zmes je určená aj pre mladšie ženy s poruchami menštruačného cyklu súvisiacimi s nižšou hladinou estrogénu, sklonom k potratom alebo predčasnou menopauzou.

Prevenciaharmonizácia

Ako už bolo spomenuté, prehriatiu je lepšie predchádzať úpravou životného štýlu. V lete je niekedy ťažké ísť spať, keď je vonku ešte tma. Je tiež prirodzené spať menej. Nedostatok spánku sa dá dohnať krátkym popoludňajším zdriemnutím. Budík si radšej nastavte maximálne na hodinu, inak budete po prebudení ospalí. V južných štátoch pozorovaná siesta má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém a celkovú výkonnosť. Platí to aj pre deti, ktorým krátky spánok osvieži krv a udrží ich zdravé a hladné, keď sa zobudia.

V horúcom počasí sa napite skôr, ako dostanete smäd. A čo piť? Ideálne vodu a minerálne vody. Tí, ktorí majú problémy s trávením, ocenia sódovú vodu, ktorá má mierne kyslé pH, čo „naštartuje“ žalúdok. Tekutiny by nemali byť ľadové, sladené alebo s kofeínom. Vlažný ovocný čaj alebo ovocie pridané do džbánu s vodou spestrí chuťovú paletu.

Teplo znižuje náš kalorický príjem približne o štvrtinu. To je jedno poriadne jedlo, alebo ešte lepšie - znížte porcie. Najmä u štíhlejších by vynechanie jedla viedlo k hypoglykémii a slabosti. Je jasné, že mastné a múčne jedlá sú tabu, ale práve teraz je ideálny čas na to, aby ste schudli.

Pohyb je prevenciou prehriatia a v lete pri vyššej intenzite je možný skoro ráno alebo večer. Šťastie má ten, kto má bazén s protiprúdom, ostatní musia ísť k vode a dúfať, že si zaplávajú.

Preventívne používanie bylinných zmesí môže zodpovedať dennej dobe. Ráno si založíme oheň s MyFire, ktorý nás môže sprevádzať celým dňom. Večer sa o osvieženie a posilnenie postará MyHeart. A oheň nemá šancu!

  

Just,Having,A,Power,Nap.,Shot,Of,A,Young,Woman

 

Radim Jakeš

11zon_cropped-2

Kde môžete kúpiť naše výrobky

Rozsiahla sieť distribútorov po celej CR

Jednoducho si vyhledejte najbližšieho predajcu, distribútora, alebo lekáreň s našimi produktmi.

ZOBRAZIŤ NAJBLIŽŠÍCH DISTRIBÚTOROV