Mycomedica hory
banner Jak vybrat ten sprvn produkt z vitlnch hub_Sk

Vitálne huby sú dnes veľmi obľúbené. Čoraz viac ľudí ich užíva denne na rôzne nerovnováhy. Prípadne ich kupujú aj pre svojich domácich miláčikov.
Dôležité je vybrať si hubový produkt, ktorý podporí organizmus a zároveň nezanesie do tela iné nečistoty.
Všetci predajcovia tvrdia, že ponúkajú najvyššiu kvalitu, najlepšie suroviny a zaručené účinky... Argumentujú rôznym podielom účinných látok, polysacharidov, triterpénov, hubových kyselín, najdlhším časom kultivácie, rôznymi laboratórnymi testami, rôznymi mätúcimi technickými názvami.
Ale ako to má zistiť laik? Najmä keď mnohé z týchto informácií môžu byť len marketingové.

Ako si teda vybrať?

Nepozerajte sa len na čísla a "najlepšie" slová. Nesúťažíme o to, kto je vyššie a kto ďalej. Potrebujeme predovšetkým produkty, ktoré fungujú. To znamená, že účinne pomáhajú tam, kde majú.

A práve v tom spoločnosť MycoMedica vyniká vďaka kvalite svojich zložiek a dlhoročným skúsenostiam s výrobou.

Naše výrobky nájdete v ordináciách lekárov tradičnej čínskej medicíny, ktorí s nimi pracujú každý deň. Opýtajte sa ich na ich skúsenosti. Sme si stopercentne istí kvalitou našich výrobkov a stojíme si za ňou.

 

Možnosti spracovania húb

a) odvary
Pripravte odvar zo sušených húb. Táto metóda vychádza z tradície, ale na dosiahnutie požadovaných účinkov je potrebné veľké množstvo húb.

 

b) hubový prášok alebo biomasa

Sušené huby sa rozomelú na veľmi jemný prášok. Tým sa čiastočne naruší chitínová vrstva a telo je schopné získať z huby dôležité bioaktívne látky. Jeho pôsobenie je jemnejšie.

 

c) Extrakty

Šetrnou extrakciou horúcou vodou môžeme prelomiť chitínovú bariéru a získať z huby maximálne množstvo bioaktívnych látok. Pri niektorých druhoch húb je potrebné na konci extrakcie zrážať etanolom (tzv. dvojitá extrakcia), pretože niektoré bioaktívne látky sú vo vode nerozpustné. Tento postup sa zvyčajne používa len pri Reishi a Chaga. V prípade iných húb tento proces nemá zmysel.

Ak chceme z huby získať čo najviac bioaktívnych látok, musíme ju nejakým spôsobom spracovať, aby sme narušili chitínový obal hubovej bunky. Ľudia nemajú potrebné enzýmy na trávenie chitínu, takže počas trávenia nemôžu uvoľniť účinné látky z bunkovej steny huby a vylúčiť ich.

Extrakcia je najoptimálnejším spôsobom spracovania húb. Aj preto sa prevažná väčšina odborných štúdií vykonáva s extrakty, a nie s práškom z húb.
Hlavnými (ale nie jedinými!!!) bioaktívnymi látkami vitálnych húb sú polysacharidy (najmä β-1, 3/1, 6-D-glukány). Zatiaľ čo sušený prášok obsahuje približne 0,5 - 3 % polysacharidov, naše extrakty ich obsahujú 30 až 50 %. Extrakty sú teda približne 16 - 60-krát koncentrovanejšie ako prášok z húb. Uviedli sme, že naše prípravky obsahujú 30 % alebo 50 % polysacharidov. A tu sa dostávame k jadru problému. Aký je medzi nimi rozdiel?

 

              reishi_final

Aký je rozdiel medzi 30 %50 % koncentráciou?

Skúste si predstaviť, že huba obsahuje komplex rôznych bioaktívnych látok - polysacharidy, terpény, aminokyseliny, steroidné látky, minerály, vitamíny atď. Medzi týmito látkami existujú rôzne vzťahy. Niektoré dokonca tlmia účinok iných látok. Preto pri užívaní húb prakticky neexistuje riziko negatívnych vedľajších účinkov na organizmus.

Čínska medicína sa na huby pozerá ako na celok. A ako celok pôsobí huba aj na náš organizmus. Extrakcia narúša chitínovú bariéru bunky huby a zlepšuje vstrebávanie bioaktívnych látok. Zároveň sa zvyšuje koncentrácia týchto dôležitých látok. Ak však zvýšite koncentráciu jednej bioaktívnej látky, bude to vždy na úkor ostatných. A účinok na ľudské telo sa zmení. To znamená, že 50% extrakt už nebude fungovať tak dobre ako odvar zo sušeného ovocia. Nie je to dobré ani zlé. Ide len o to, čo chceme dosiahnuť. Terapeuti najčastejšie používajú 30 % koncentráciu, pretože je bližšia surovej hube. V niektorých prípadoch však nájde uplatnenie aj 50 % koncentrácia.

photo_2022-10-13_08-21-00

30% extrakty (40% pre Coriolus)

30 % extrakty z húb používajú terapeuti čínskej medicíny pri väčšine tzv. nerovnováh. Dôvodom je optimálny pomer polysacharidov a ďalších látok, ktorý umožňuje komplexné pôsobenie.

Tieto extrakty sú preto vhodné najmä pri dlhodobej nerovnováhe. Napríklad 30 % extrakt z Reishi je vhodný na dlhodobú podporu imunity, udržiavanie normálnej funkcie kardiovaskulárneho systému alebo hladiny cholesterolu.

IMAGE 2022-10-13 08:19:13

50% extrakty

50 % extrakt z húb terapeuti zvyčajne používajú skôr pri akútnych nerovnováhach, keď je potrebná intenzívnejšia a silnejšia reakcia.

Je to užitočné najmä pri nerovnováhe, ktorá netrvá dlho a potrebuje napríklad naštartovať imunitu. V tomto prípade môžeme zvoliť napríklad 50% extrakt z Reishi. Vybrané 50% extrakty sú vynikajúce aj pre športovcov, ktorí trénujú a musia podávať špičkové výkony. Počas tohto obdobia si doplnia energiu a zvýšia svoju vitalitu.

Vďaka 50% extraktu z vitálnych húb zaručuje MycoMedica najvyššiu koncentráciu hubových beta glukánov na trhu.

Ponúkame aj bezplatné poradenstvo k našim produktom.
Ak si nie ste istí, aké produkty sú vhodné pre váš konkrétny stav, napr. či je vhodnejší 30 % alebo 50 % extrakt, využite poradenstvo spoločnosti MycoMedica.
Školíme odborníkov na mykológiu, ktorí potom môžu naše huby efektívne využívať vo svojej praxi.
Organizujeme medzinárodné semináre o vitálnych hubách, na ktorých sa zúčastňujú poprední odborníci v tejto oblasti.

Potrebujem radu

Testovanie v Agrolabe - nevyhnutnosť

Všetky hubové suroviny, ktoré používame na výrobu našich hubových produktov, sa pred spracovaním testujú v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na prítomnosť viac ako 350 známych ťažkých kovov, pesticídov a mikroorganizmov nebezpečných pre človeka. Tieto testy vám môžeme poskytnúť na požiadanie.

Pozor, niektoré spoločnosti, ktoré tvrdia, že testujú aj v Agrolabe, môžu testovať len niektoré šarže a možno len na niekoľko škodlivých látok. Preto sa nebojte požiadať o výsledky testov.
Klasické testy, ktoré vykonáva spoločnosť Agrolab v Nemecku, sme teraz rozšírili o testovanie

pre polycyklické aromatické uhľovodíky (PAU), ktoré sú karcinogénne, môžu ovplyvniť vývoj plodu a sú spojené s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Pozri tu.

Testujeme každú dávku. Žiadny iný výrobca v krajine neponúka také rozsiahle testovanie.

MycoPrint_SK

Na zaručenie pravosti (autenticity) jednotlivých zložiek húb sa všetky zložky podrobujú aj test identity SEC - takzvaný MycoPrint (náš "odtlačok prsta huby").

Takto si môžeme byť my a naši zákazníci istí, že deklarovaný druh huby bol skutočne použitý na extrakciu a že jednotlivé bioaktívne látky boli vyrobené v prísne kontrolovanom procese extrakcie a neboli do extraktu umelo pridané len preto, aby spĺňal nami deklarované parametre.

Na čo si treba dať pozor

Niektoré spoločnosti používajú na úpravu hubovej suroviny obyčajný škrob (tiež polysacharid), aby dosiahli vyšší podiel polysacharidov. Bežné laboratórium nepozná rozdiel. Táto surovina má však malý terapeutický účinok. Ak vôbec nejaké má. Spolu s nemeckými kolegami nanovo testujeme všetky hubové suroviny, aby sme zabezpečili, že obsahujú len kvalitné hubové polysacharidy.

Niektoré čínske spoločnosti, aby dosiahli mikrobiologickú čistotu extraktov, vystavujú ich rádioaktívnemu žiareniu, ktoré ničí mikroorganizmy. Zdôrazňujeme, že výrobky MycoMedica nie sú v žiadnej fáze výroby ožarované.

Niektorí čínski výrobcovia tiež nevenujú veľkú pozornosť tradičným výrobným postupom. Napríklad huby sa musia sušiť pomaly a najlepšie na slnku. Spolupracujeme len s osvedčenými pestovateľmi a spracovateľmi húb. Žiadne no-name suroviny!!!

Pre súčasnú Čínu nie je environmentálna ekológia často prioritou. Preto je ťažké, ale zároveň nevyhnutné hľadať úplne čistú a priemyslom nedotknutú prírodu na pestovanie vitálnych húb. Spoločnosť MycoMedica používa najmä huby pestované v provinciách Fujian a Jiangxi, kde sú tieto oblasti prakticky nedotknuté civilizáciou. Pesticídy, ťažké kovy, mikroorganizmy, plesne, rádioaktivita, to sú nebezpečenstvá, pred ktorými sa musí hubárska surovina bezpodmienečne chrániť.

KVALITA - BEZPEČNOSŤ - EFEKTÍVNOSŤ

Naše motto KVALITA - BEZPEČNOSŤ - EFEKTÍVNOSŤ neberieme na ľahkú váhu. Vďaka tomu sme sa postupne stali najvýznamnejším východoeurópskym výrobcom produktov z vitálnych húb.

Prajem vám veľa zdravia

Martin Schirlo

Kde môžete kúpiť naše výrobky

Rozsiahla sieť distribútorov po celej CR

Jednoducho si vyhledejte najbližšieho predajcu, distribútora, alebo lekáreň s našimi produktmi.

ZOBRAZIŤ NAJBLIŽŠÍCH DISTRIBÚTOROV